Тел.: 0565831407
51600, Дніпропетровська обл., Верхньодніпровський р-н, місто Верхньодніпровськ, вул. Кам’янська, будинок 202

Регулярна інформація (XML)

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності


ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК,
ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2013 РОКУ



1. ОРГАНIЗАЦIЯ

Вiдкрите акцiонерне товариство «Верхньоднiпровськхлiб» ( далi - Пiдприємство) засноване у 1992 роцi. У 2010 роцi пiдприємство перетворене у Публiчне акцiонерне товариство «Верхньоднiпровськхлiб», яке стало його правонаступником.
Станом на 01 сiчня 2014 року Пiдприємство має у власностi об’єкти нерухомостi, що ранiше складали комплекс для виробництва хлiба та хлiбобулочних виробiв. Основним видом дiяльностi є виробництво хлiба та хлiбобулочних виробiв згiдно довiдки з єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України. Фактично Пiдприємство не здiйснює вищезазначену дiяльнiсть та отримує доходи виключно вiд операцiйної оренди нерухомостi.

Пiдприємство знаходиться за адресою: 51600, Днiпропетровська обл., Верхньоднiпровський р-н, м. Верхньоднiпровськ, вулиця Титова, будинок 202.
Дата державної реєстрацiї: 29 квiтня 1992 року.
Кiлькiсть працiвникiв станом на 31.12.2013 року складає 6 осiб.

Станом на 31.12.2013 року такi акцiонери володiли акцiями пiдприємства:

Акцiонери пiдприємства, що володiють 31.12.2012
ВАТ ПIК «Дiнко» 1,242
ТОВ ЗТФ «Мiкомп» 0,110
ТОВ «Рiконi» 0,534
ТОВ АПФ «Сiмона» 2,484
Фiзичнi особи ( 539 осiб) 95,630
Всього 100,0
Акцiонери пiдприємства, юридичнi особи ВАТ ПIК «Дiнко», код 23358460 ( вiдсоток акцiй в статутному капiталi 1,242%) та ТОВ «Сiмона», код 13469037 ( вiдсоток акцiй в статутному капiталi 2,484 %) лiквiдованi.

2. ОСНОВА НАДАННЯ IНФОРМАЦIЇ

Основою надання фiнансової звiтностi є чиннi мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та тлумачення, розробленi Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi.

Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень. Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за справедливою вартiстю окремих iнструментiв вiдповiдно до МСБО 39 « Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка»

Фiнансова звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi складається на основi бухгалтерських записiв згiдно з українським законодавством шляхом трансформацiї з внесенням коригувань, та проведенням перекласифiкацiї статей з метою достовiрного представлення iнформацiї згiдно з вимогами МСФЗ.

3. ПРИНЦИПИ СКЛАДАННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Стандарти, що застосовуються.
На вимогу статтi 12 «Застосування мiжнародних стандартiв» Закону про бухгалтерський облiк, починаючи з 01 сiчня 2012 року, пiдприємство складає фiнансову звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ).
Пiдприємство використовує виключно МСФЗ, якi опублiкованi на офiцiйному веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.

Принципи оцiнки фiнансових показникiв.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом облiку по фактичним витратам, за виключенням фiнансових iнструментiв, що оцiнюються по амортизованiй вартостi, змiни якої вiдображаються в складi прибутку або збитку за перiод.
Функцiональна валюта i валюта представлення даних фiнансової звiтностi.
Функцiональною валютою пiдприємства є українська гривня, яка є нацiональною валютою України, найкращим чином вiдображає економiчну сутнiсть бiльшостi операцiй, що проводяться пiдприємством, i пов'язаних з ними обставинами, впливаючи на її дiяльнiсть.
Результати зовнiшньоекономiчної дiяльностi пiдприємства перераховуються iз валюти в гривню наступним чином:
— доходи i витрати перераховуються по середнiм обмiнним курсам (за виключенням випадкiв, коли такий середнiй курс не вiдображає достатнє приближення кумулятивного ефекту валютних курсiв, що дiяли на дату здiйснення операцiй; в таких випадках доходи i витрати перераховуються по курсу на дату операцiй);
— всi виникаючi в результатi курсовi рiзницi враховуються в якостi окремого компоненту капiталу як накопиченi курсовi рiзницi.
Українська гривня є також валютою представлення фiнансової звiтностi за Мiжнародними стандартами.
Всi данi фiнансової звiтностi округленi з точнiстю до цiлих тисяч гривень.
Використання оцiнок i суджень.
Керiвництво використовує ряд оцiнок i припущень по вiдношенню представлення активiв i зобов'язань i розкриття умовних активiв i зобов'язань при пiдготовцi фiнансової звiтностi у вiдповiдностi з вимогами МСФЗ. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд вказаних оцiнок.
Припущення зробленi на їх основi розрахунковi оцiнки постiйно аналiзуються на предмет необхiдностi їх змiни.
Змiни в розрахункових оцiнках признаються в тому звiтному перiодi, коли цi оцiнки були переглянутi, i в усiх наступних перiодах, якi стосувались вказаних змiн.
Для класу основних засобiв «Земля та будiвлi» на дату переходу визначена справедлива вартiсть, яка використана як доцiльна собiвартiсть зазначених об’єктiв з одночасним вiдображенням у складi статтi власного капiталу «Додатковий капiтал» суми збiльшення балансової вартостi. При цьому сума накопиченої амортизацiї виключена з балансової вартостi переоцiнених активiв та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу.
Основнi положення облiкової полiтики.
Положення облiкової полiтики, описанi далi, застосовуються послiдовно до першого звiтного перiоду (2012 рiк) i порiвняльної iнформацiї за попереднiй перiод, яка представлена в фiнансовiй звiтностi.
Фiнансовi iнструменти.
Непохiднi фiнансовi iнструменти
До непохiдних фiнансових iнструментiв вiдносяться торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти та їх еквiваленти, кредити i позики, а також торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть.
Пiдприємство спочатку визнає позики та дебiторську заборгованiсть i депозити на дату їх видачi /виникнення/.
Первiсне визнання всiх iнших фiнансових активiв (включаючи активи, визначенi в категорiю iнструментiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки як прибутку або збитку за перiод) здiйснюється на дату укладення угоди, в результатi якої пiдприємство стає стороною за договором, який являє собою фiнансовий iнструмент.
Пiдприємство припиняє визнання фiнансового активу в той момент, коли воно втрачає передбаченi договором права на потоки грошових коштiв за цим фiнансовим активом, або коли воно передає свої права на отримання передбачених договором потокiв грошових коштiв за цим фiнансовим активом в результатi здiйснення угоди, в якiй iншiй сторонi передають практично всi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на цей фiнансовий актив.
Будь-яка участь у переданих фiнансових активах, сформованих пiдприємством або збережених за ним, визнається в якостi окремого активу або зобов'язання.
Фiнансовi активи та зобов'язання згортаються i представляються у звiтi про фiнансовий стан нетто-величиною тiльки тодi, коли пiдприємство має юридичне право на їх взаємозалiк i має намiр або зробити розрахунки по ним на нетто-основi, або реалiзувати актив i погасити зобов'язання одночасно.
Пiдприємство має наступнi непохiднi фiнансовi активи: дебiторська заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть

Дебiторська заборгованiсть визначається як фiнансовий актив ( за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первiсно оцiнюється за справедливою вартiстю плюс вiдповiднi витрати на проведення операцiй.

Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними – на основi групової оцiнки. Фактори, якi Пiдприємство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об’єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї непогашення заборгованостi у строк, лiквiднiсть, платоспроможнiсть боржника. Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв; негативнi економiчнi умови у галузi або регiонi.

Сума збиткiв визначається у прибутку або збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно пов’язане з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку або збитку.
Непохiднi фiнансовi зобов'язання
Первiсне визнання фiнансових зобов'язань (включаючи зобов'язання, визначенi в категорiю фiнансових iнструментiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки як прибутку або збитку за перiод), здiйснюється на дату укладення угоди, в результатi якої Пiдприємство стає стороною за договором, який являє собою фiнансовий iнструмент.
Непохiднi фiнансовi зобов'язання спочатку визнаються за справедливою вартiстю, яка збiльшується на суму витрат, що безпосередньо вiдносяться до здiйснення. Пiсля первiсного визнання цi фiнансовi зобов'язання оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
Пiдприємство припиняє визнання фiнансового зобов'язання в той момент, коли припиняються або анулюються її обов'язки за вiдповiдним договором або закiнчується термiн їх дiї.
Пiдприємство має наступнi непохiднi фiнансовi зобов'язання: кредиторська заборгованiсть та аванси отриманi.
Грошовi кошти i їх еквiваленти
Грошовi кошти i їх еквiваленти включають готiвковi грошовi кошти, поточнi i кореспондуючi рахунки, депозити «овердафт» i короткостроковi депозити в банках з початковим строком погашення три мiсяцi i менше.
Основнi засоби.
Власнi активи
Об'єкти основних засобiв вiдображаються у фiнансовiй звiтностi за фактичними витратами за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
У разi якщо об'єкт основних засобiв складається з декiлькох компонентiв, що мають рiзний строк корисного використання, такi компоненти вiдображаються як окремi об'єкти основних засобiв.
Орендованi активи
Оренда (лiзинг), за умовами якої до Пiдприємству переходять практично всi ризики i вигоди, що випливають з права власностi, класифiкується як фiнансовий лiзинг. Об'єкти основних засобiв, придбанi в рамках фiнансового лiзингу, вiдображаються у фiнансовiй звiтностi в сумi найменшою з двох величин: справедливої вартостi або приведеної до поточного моменту вартостi мiнiмальних лiзингових платежiв на дату початку оренди за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
Амортизацiя
Амортизацiя по основних засобах нараховується за методом рiвномiрного нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання i вiдображається у складi прибутку або збитку. Амортизацiя нараховується з дати придбання об'єкта, а для об'єктiв основних засобiв, зведених господарським способом, — з моменту завершення будiвництва об'єкта i його готовностi до експлуатацiї. За земельними дiлянками амортизацiя не нараховується. Строки корисного використання рiзних об'єктiв основних засобiв можуть бути представленi таким чином:
Будiвлi 30 рокiв
Машини та обладнання 3 рокiв
Iнвестицiйна нерухомiсть
Для оцiнки iнвестицiйної нерухомостi на дату балансу обрана модель собiвартостi. Амортизацiя об’єктiв iнвестицiйної нерухомостi нараховується за методом рiвномiрного нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання i вiдображається у складi прибутку або збитку.
Нематерiальнi активи
Придбанi нематерiальнi активи вiдображаються у фiнансовiй звiтностi за фактичними витратами за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
Витрати на придбання лiцензiй на спецiальне програмне забезпечення та його впровадження капiталiзуються у вартостi вiдповiдного нематерiального активу. Витрати, безпосередньо пов'язанi з випуском iдентифiкованого унiкального програмного забезпечення, контрольованого пiдприємством, капiталiзуються, i створений нематерiальний актив визнається тiльки в тому випадку, якщо iснує висока вiрогiднiсть отримання вiд нього економiчних вигод, перевищують витрати на його розробку протягом бiльш нiж одного року, i якщо витрати на його розробку пiддаються достовiрнiй оцiнцi.
Створений Пiдприємством нематерiальний актив визнається тiльки в тому випадку, якщо Пiдприємство має технiчнi можливостi, ресурси i намiр завершити його розробку i використовувати кiнцевий продукт.
Прямi витрати включають витрати на оплату працi розробникiв програмного забезпечення i вiдповiдну частку накладних витрат. Витрати, пов'язанi з дослiдницькою дiяльнiстю, визнаються як витрати в тому перiодi, в якому вони виникли.
Наступнi витрати, пов'язанi з нематерiальних активiв, капiталiзуються тiльки в тому випадку, якщо вони збiльшують майбутнi економiчнi вигоди, пов'язанi з тим об'єктом, до якого цi витрати вiдносяться.
Витрати, пов'язанi з розробкою або технiчним обслуговуванням програмного забезпечення, визнаються як витрати в мiру їх виникнення.
Амортизацiя по нематерiальних активах нараховується за методом рiвномiрного нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання i вiдображається у складi прибутку або збитку. Термiни корисного використання нематерiальних активiв складає 5 рокiв.
Запаси
Запаси на дату балансу оцiнюються за найменшим iз двох показникiв: собiвартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення у теперiшнiй стан.
Собiвартiсть запасiв визначається за формулою – «перше надходження – перший видаток» (ФIФО).
Обезцiнення активiв.
Фiнансовi активи
Станом на кожну звiтну дату фiнансовий актив, не вiднесений до категорiї фiнансових iнструментiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки як прибутку або збитку за перiод, оцiнюється на предмет наявностi об'єктивних свiдчень його можливого знецiнення.
Фiнансовий актив є знецiненим, якщо iснують об'єктивнi свiдчення того, що пiсля первiсного визнання активу вiдбулася подiя, що спричинила збиток, i що ця подiя справила негативний вплив на очiкувану величину майбутнiх грошових потокiв вiд даного активу, величину яких можна надiйно розрахувати.
До об'єктивних свiдчень знецiнення фiнансових активiв (включаючи частковi цiннi папери) можуть вiдноситися неплатежi або iнше невиконання боржниками своїх обов'язкiв, реструктуризацiя заборгованостi перед Пiдприємством на умовах, якi в iншому випадку Пiдприємством навiть не розглядалися б, ознаки можливого банкрутства боржника або емiтента, зникнення активного ринку цiнних паперiв.
Ознаки, якi свiдчать про знецiнення дебiторської заборгованостi, Пiдприємство розглядає як на рiвнi окремих активiв, так i на рiвнi портфеля. Всi такi активи, величина кожного з яких, взятого окремо, є значною, оцiнюються на предмет знецiнення в iндивiдуальному порядку.
У тому випадку, якщо з'ясовується, що перевiренi окремо значнi статтi дебiторської заборгованостi, класифiкованих в категорiю утримуваних до термiну погашення, не є знецiненими, то їх потiм об'єднують в портфель для перевiрки на предмет знецiнення, яке вже виникло, але ще не зафiксовано.
Статтi дебiторської заборгованостi, величина яких не є окремо значною, оцiнюються на предмет знецiнення в сукупностi шляхом об'єднання в портфель тих статей дебiторської заборгованостi та iнвестицiйних цiнних паперiв, класифiкованих в категорiю утримуваних до термiну погашення, якi мають подiбнi характеристики ризику.
При оцiнцi фактiв, що свiдчать про знецiнення, Пiдприємство аналiзує iсторичнi данi щодо ступеня ймовiрностi дефолту, строкiв вiдшкодування та сум понесених збиткiв, скоригованi з урахуванням суджень керiвництва щодо поточних економiчних i кредитних умов, в результатi яких фактичнi збитки, можливо, виявляться бiльше або менше тих, яких можна було б очiкувати, виходячи з iсторичних тенденцiй.

Нефiнансовi активи
Балансова вартiсть нефiнансових активiв Пiдприємства, вiдмiнних вiд запасiв i вiдкладених податкових активiв, аналiзується на кожну звiтну дату для виявлення ознак їх можливого знецiнення.
При наявностi таких ознак розраховується сума очiкуваного вiдшкодування, величина вiдповiдного активу.
Щодо нематерiальних активiв, якi мають невизначений строк корисного використання або ще не готовi до використання, сума вiдшкодовується, величина активу розраховується щороку в один i той же час.
Сума очiкуваного вiдшкодування, величина активу або одиницi, яка генерує грошовi потоки, являє собою найбiльшу з двох величин: вартостi при використаннi цього активу (цiєї одиницi) та його справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж.
При розрахунку вартостi при використаннi, очiкуванi в майбутньому потоки грошових коштiв дисконтуються до їх теперiшньої вартостi з використанням додаткової ставки дисконтування, що вiдображає поточну ринкову оцiнку впливу змiни вартостi грошей з плином часу i ризики, специфiчнi для даного активу.
Для цiлей проведення перевiрки на предмет знецiнення, активи, якi не можуть бути перевiренi окремо, об'єднуються в найменшу групу, в рамках якої генерується приплив грошових коштiв у результатi триваючого використання вiдповiдних активiв, i цей приплив здебiльшого не залежить вiд припливу грошових коштiв, що генерується iншими активами або групою активiв («одиниця, яка генерує грошовi потоки»).
Збиток вiд знецiнення визнається в тому випадку, якщо балансова вартiсть самого активу або одиницi, яка генерує грошовi потоки, до якої належить цей актив, виявляється вище його вiдшкодування величини.
Збитки вiд знецiнення визнаються у прибутку або збитку за перiод. Збитки вiд знецiнення одиниць, що генерують потоки грошових коштiв, розподiляються пропорцiйно на зменшення балансової вартостi iнших активiв у складi вiдповiдної одиницi (групи одиниць).
Вiдносно активiв, на кожну звiтну дату проводиться аналiз збитку вiд їх знецiнення, визнаного в одному з минулих перiодiв, з метою виявлення ознак того, що величину цього збитку слiд зменшити або що його бiльше не слiд визнавати.
Суми, списанi на збитки вiд знецiнення, вiдновлюються в тому випадку, якщо змiнюються чинники оцiнки, використанi при розрахунку вiдповiдної суми очiкуваного вiдшкодування величини.
Збиток вiд знецiнення вiдновлюється тiльки в межах суми, що дозволяє вiдновити вартiсть активiв до їх балансової вартостi, в якiй вони вiдбивалися б, якби не був визнаний збиток вiд знецiнення.
Резерви.
Резерв вiдображається у звiтi про фiнансовий стан у тому випадку, коли у Пiдприємствi виникає юридичне або обґрунтоване зобов'язання в результатi подiї та iснує ймовiрнiсть того, що буде потрiбне вiдволiкання коштiв для виконання цього зобов'язання.
Якщо сума такого зобов'язання значна, то резерви визначаються шляхом дисконтування передбачуваних майбутнiх потокiв грошових коштiв з використанням ставки дисконтування до оподаткування, яка вiдображає поточну ринкову оцiнку тимчасової вартостi грошей i, де це можливо, ризики, притаманнi даним зобов'язанням.
Резерв пiд реструктуризацiю визнається в тому перiодi, коли Пiдприємство стверджує офiцiйний детальний план реструктуризацiї i приступає до її проведення або публiчно оголошує про майбутню реструктуризацiю. Резерв пiд майбутнi операцiйнi витрати не формується.
Акцiонерний капiтал i дивiденди.
Звичайнi акцiї вiдображаються у складi власних коштiв. Додатковi витрати, безпосередньо пов'язанi з випуском звичайних акцiй i опцiонiв, на акцiї визнаються з урахуванням оподаткування як зменшення власних коштiв.
У разi викупу акцiй, визнаних в якостi власних коштiв, сплачена сума, включаючи витрати, безпосередньо пов'язанi з даним викупом, вiдображається за вирахуванням оподаткування як зменшення власних коштiв.
Викупленi акцiї класифiкуються як власнi акцiї, викупленi в акцiонерiв, i вiдображаються як зменшення загальної величини власних засобiв.
Сума, виручена в результатi подальшого продажу або повторного розмiщення власних викуплених акцiй, визнається як збiльшення власних коштiв, а прибуток або збиток, що виникають в результатi даної операцiї, включаються до складу / виключаються зi складу нерозподiленого прибутку
Можливiсть Пiдприємства оголошувати i виплачувати дивiденди пiдпадає пiд регулювання чинного законодавства України.
Дивiденди вiдображаються у фiнансовiй звiтностi як розподiл нерозподiленого прибутку в мiру їх оголошення.
Оподаткування.
Сума податку на прибуток включає суму поточного податку за рiк i суму вiдкладеного податку. Податок на прибуток вiдображається у складi прибутку або збитку в повному обсязi, за винятком сум, що вiдносяться до операцiй, що вiдображаються в iншому сукупному прибутку, або до операцiй з власниками, вiдображаються безпосередньо на рахунках власних коштiв, якi, вiдповiдно, вiдображаються в iншому сукупному прибутку або безпосередньо у складi власних коштiв.
Поточний податок на прибуток розраховується, виходячи з передбачуваного розмiру оподатковуваного прибутку за звiтний перiод, з урахуванням ставок з податку на прибуток, якi дiяли станом на звiтну дату, а також суми зобов'язань, що виникли в результатi уточнення сум податку на прибуток за попереднi звiтнi перiоди.
Вiдкладений податок вiдбивається щодо тимчасових рiзниць, що виникають мiж балансовою вартiстю активiв i зобов'язань, яка визначається для цiлей їх вiдображення у фiнансовiй звiтностi, та їх податковою базою.
Вiдкладений податок не визнається щодо наступних тимчасових рiзниць: рiзниць, пов'язаних з вiдображенням у фiнансовiй звiтностi гудвiлу i не зменшують базу оподаткування; рiзниць, пов'язаних з активами i зобов'язаннями, факт первiсного вiдображення яких не впливає нi на бухгалтерський, нi на оподатковуваний прибуток; а також тимчасових рiзниць, пов'язаних з iнвестицiями в дочiрнi компанiї, у випадку, коли материнська компанiя має можливiсть контролювати час реалiзацiї зазначених рiзниць та iснує впевненiсть у тому, що данi тимчасовi рiзницi не будуть реалiзованi в найближчому майбутньому.
Величина вiдкладеного податку визначається, виходячи з податкових ставок, якi будуть застосовуватися в майбутньому, в момент вiдновлення тимчасових рiзниць, ґрунтуючись на дiючих або по сутi введених в дiю законах станом на звiтну дату.
Вимоги та зобов'язання по вiдстрочених податкових згортаються в тому випадку, якщо є юридична пiдстава зачитувати один проти одного суми вимог i зобов'язань по поточному податку на прибуток, i вони мають вiдношення до податку на прибуток, справляється одним i тим самим податковим органом з однiєї i тiєї ж оподатковуваної компанiї, або з рiзних оподатковуваних компанiй, якi мають намiр врегулювати зобов'язання i вимоги з поточного податку на прибуток шляхом взаємозалiку або реалiзувати вимоги i виконати зобов'язання одночасно.
Вимоги по вiдкладеному податку вiдображаються в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть того, що в майбутньому буде отриманий оподатковуваний прибуток, достатнiй для покриття тимчасових рiзниць, пропущених витрат по податках i невикористаних податкових пiльг.
Розмiр вимог по вiдкладеному податку зменшується в тiй мiрi, в якiй не iснує бiльше ймовiрностi того, що буде отримана вiдповiдна вигода вiд реалiзацiї податкових вимог.
Виплати працiвникам.
При визначеннi величини зобов'язань щодо короткострокових винагород спiвробiтникiв дисконтування не застосовується, i вiдповiднi витрати визнаються по мiрi виконання спiвробiтниками своїх трудових обов’язкiв.
Щодо сум, очiкуваних до виплати в якостi премiй або в рамках короткострокового плану виплати премiй або участi в прибутках, визнається зобов'язання, якщо у Пiдприємствi є чинне юридичне або передбачається сформоване зобов'язання з виплати вiдповiдної суми, що виникло в результатi здiйснення спiвробiтником своєї трудової дiяльностi в минулому , i величину цього зобов'язання можна оцiнити з достатнiм ступенем надiйностi.
Визнання доходiв i витрат.
Комiсiї, а також iншi доходи i витрати, як правило, вiдображаються у вiдповiдностi з принципом нарахувань на дату надання вiдповiдної послуги. У тому випадку, якщо Пiдприємство виступає в якостi агента, а не виконавця угоди, виручка являє собою чисту суму комiсiї, отриманої Пiдприємством.
Процентнi доходи i процентнi витрати вiдображаються у складi прибутку або збитку з використанням методу ефективної процентної ставки.
Дохiд у виглядi дивiдендiв визнається у прибутку або збитку в той момент, коли у Пiдприємства з'являється право на отримання вiдповiдного платежу.
Непроцентнi витрати вiдображаються на дату отримання вiдповiдних товарiв i надання вiдповiдних послуг, за винятком випадкiв, коли витрати пов'язанi з передбачуваним зобов'язанням, в результатi якого зобов'язання i вiдповiднi витрати вiдображаються у фiнансовiй звiтностi.
Платежi за договорами операцiйної оренди визнаються у прибутку або збитку рiвномiрно на всьому протязi термiну дiї оренди. Сума отриманих пiльг зменшує загальну величину витрат з оренди протягом усього термiну дiї оренди.
Оренда (лiзинг), за умовами якої Пiдприємство передає практично всi ризики i вигоди, що випливають з права власностi, класифiкується як фiнансовий лiзинг.
Мiнiмальнi оренднi платежi за договорами фiнансової оренди подiляються на двi складовi: фiнансовi витрати i погашення зобов'язання по орендi.
Фiнансовi витрати розподiляються по перiодах протягом термiну дiї оренди таким чином, щоб ставка, за якою нараховуються вiдсотки на частину зобов'язань з оренди, була постiйною.
Умовнi оренднi платежi вiдображаються в облiку шляхом перегляду мiнiмальних орендних платежiв, на що залишився термiн оренди, коли зникає вiдповiдна невизначенiсть i розмiр коригування орендної плати стає вiдомим.
Прибуток на акцiю.
Пiдприємство представляє показники базисного та розбавленого прибутку на акцiю щодо своїх звичайних i привiлейованих акцiй. Базовий прибуток на акцiю розраховується як частка вiд дiлення прибутку або збитку, що належать власникам звичайних i привiлейованих акцiй Пiдприємства, на середньозважену кiлькiсть звичайних i привiлейованих акцiй, що знаходяться в обiгу протягом звiтного перiоду.
Розводнений прибуток на акцiю розраховується шляхом коригування величини прибутку або збитку, що належать власникам звичайних: привiлейованих акцiй, i середньозваженої кiлькостi звичайних i привiлейованих акцiй в обiгу на розводнюючий ефект вiд всiх потенцiйних звичайних i привiлейованих акцiй, до яких вiдносяться конвертованi борговi зобов'язання та опцiони на акцiї, наданi спiвробiтникам.
Звiтнiсть по сегментам.
Операцiйний сегмент являє собою компонент Пiдприємства, який залучений в комерцiйну дiяльнiсть, вiд якої вiн отримує прибуток, або несе збитки (включаючи прибуток та збитки щодо операцiй з iншими компонентами Пiдприємства), результати дiяльностi якого регулярно аналiзуються особою, вiдповiдальною за прийняття операцiйних рiшень при розподiлi ресурсiв мiж сегментами i при оцiнцi фiнансових результатiв їх дiяльностi, i щодо якої доступна фiнансова iнформацiя.




4. Iншi операцiйнi доходи

2012 2013
Iншi операцiйнi доходи 190 190
Всього iншi операцiйнi доходи 190 190

До iншого операцiйного доходу вiднесено доход вiд здавання нерухомостi в оренду.

5. Iншi витрати

2012 2013
Iншi витрати 197 247
Всього iншi витрати 197 247

До iнших витрат пiдприємства вiднесена амортизацiя вартостi векселiв.


6. Елементи операцiйних витрат

2012 2013
Матерiальнi витрати 16 16
Витрати на персонал 119 122
Витрати на соцiальнi заходи 24 45
Амортизацiя основних засобiв та НМА 118 118
Iншi 24 47
Всього витрат 301 348

7. Основнi засоби

Основнi засоби Будiвлi Машини та обладнання Транспорт Iнструмент приладдя та
iнвентар Iншi Всього
1 2 3 4 5 6 7
Первiсна вартiсть
На 31.12.12 2 395 359 - - - 2 754
На 31.12.13 2 395 359 - - - 2 754
ЗНОС:
Амортизацiя за 2012 р. 82 36 - - - 118
На 31.12.12 200 324 - - - 524
Амортизацiя за 2013 р. 82 36 - - - 118
На 31.12.13 282 360 - - - 642
Балансова вартiсть:
На 31.12.12 2194 36 - - - 2230
На 31.12.13 2112 - - - - 2112

Згiдно з облiковою полiтикою Пiдприємство застосувало справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть, та здiйснило оцiнку основних засобiв за справедливою вартiстю на дату складання фiнансової звiтностi по МСФЗ iз залученням незалежного оцiнювача.
Станом на 31 грудня 2013 року на пiдприємствi позики, забезпеченi основними засобами, вiдсутнi.

8. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть

31.12.2012 31.12.2013
Аванси виданi 8 -
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 24 5
Дебiторська заборгованiсть 32 5

До складу iншої поточної дебiторської заборгованостi Пiдприємством вiднесено заборгованiсть по соцiальному страхуванню.

9. Грошовi кошти

31.12.2012 31.12.2011
Каса та рахунки в банках, грн. - -
Всього грошовi кошти - -

Станом на 31.12.2012р. банкiвськi депозити в облiку Пiдприємства вiдсутнi.


10. Статутний капiтал

Станом на 31.12.2013 р. зареєстрований та сплачений капiтал у сумi 187 090 грн., та складався з 748 360 простих акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна.

11. Поточнi зобов’язання

31.12.2012 31.12.2013
Розрахунки з бюджетом - 5
Аванси одержанi 26 32
Заробiтна плата та соцiальнi внески 5 7
Всього поточнi зобов’язання 31 44

12. Довгостроковi зобов’язання

31.12.2012 31.12.2013
Iншi довгостроковi зобов’язання 987 1234
Всього довгострокових зобов’язань 987 1234

До iнших довгострокових зобов’язань Пiдприємства вiдносяться зобов’язання за векселями виданими, що вiдображенi за амортизованою вартiстю.

13. Пов’язанi сторони

До пов’язаних сторiн Пiдприємства належать:

a. Управлiнський персонал Товариства: директор Малоок Р.Ю., Герасимов В.А.;
b. Наглядова рада : Плахотник О.О., Романов П.М., Дуденко Ю.Ю.
До операцiй з пов’язаними сторонами вiднесенi:
- Товариством укладений договiр оренди майна з ФОП Дуденко Ю.Ю.( член наглядової ради), вiд якого отримано весь дохiд пiдприємства за 2012 рiк у сумi 190 тис. грн., та у сумi 190 тис. грн. за 2013 рiк. Цей доход задекларовано у Звiтi про фiнансовi результати за 2012 та 2013 роки вiдповiдно.

Директор _________________________________Малоок Р.Ю.

Головний бухгалтер _______________________Терещенко I.М.